

I Wielkopolskie Forum
Bibliotekarzy
Punktem wyjścia naszej koncepcji konferencyjnej jest integracja środowiska bibliotekarskiego Wielkopolski, bibliotekarzy reprezentujących różne typy bibliotek (publiczne, pedagogiczne, szkolne, naukowe).
I Forum chcielibyśmy zainicjować w 115-lecie bibliotekarstwa powszechnego w Kaliszu i zainspirować bibliotekarzy do refleksji nad rozwojem bibliotek w regionie. Program tegorocznego forum będzie obejmował dwie sesje, w ramach których zostaną wygłoszone referaty zaproszonych przedstawicieli informacji naukowej i polskiego bibliotekoznawstwa oraz bibliotekarzy-praktyków.
Kolejne edycje Forum będą miały na celu:
• Wymianę doświadczeń, integrację, prezentację problematyki bibliotekarskiej i spraw szeroko pojętej kultury regionu
• prezentację aktywności bibliotek Kalisza i regionu
• promocję postaw i działań aktywnych bibliotekarzy
• prezentację działalności dydaktyczno-metodycznej
• przedstawianie wyników badań ankietowych prowadzonych przez biblioteki
• przedstawianie sprawozdań z organizowanych przez placówki imprez, sesji, wystaw, konkursów
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.