top of page
III FORUM-LOGO.png

PRELEGENCI

IMG-0300ja.jpg
III FORUM-LOGO.png

dr Bożena Jaskowska

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,

Instytut Nauk o Informacji

 

Adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją; zastępca Dyrektora ds Kształcenia w Instytucie Nauk o Informacji; Sekretarz Rady dyscypliny Nauki o komunikacji społecznej i mediach.

Posiada stopień dr nauk humanistycznych (UW, 2007), jest również absolwentką studiów MBA IT (ALK, 2012), w latach 2010-2021 była dyrektorem Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Opublikowała kilkadziesiąt tekstów naukowych i popularno-naukowych

w branżowych czasopismach oraz pracach zbiorowych, była także redaktorem naukowym „Podkarpackich Studiów Bibliotecznych” (2010-2016). W kręgu obecnych zainteresowań badawczych znajdują się takie zagadnienia jak: architektura informacji, user experience, badania użytkowników, metafory w projektowaniu informacji.

Pasjonatka sportów wytrzymałościowych, uwielbia pływać, jeździć na rowerze i biegać.

W 2018 r. zdobyła tytuł wicemistrzyni świata Challenge Family w triathlonie na dystansie 1/2 IM. Uzyskała również kwalifikację i wzięła udział w legendarnych Mistrzostwach Świata IRONMAN na Hawajach. 


Temat referatu:

Autor czy algorytm? Literatura w erze sztucznej inteligencji
 

Fot.  Własność prelegenta

Piotrowski.jpg
III FORUM-LOGO.png

dr Dominik M. Piotrowski

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu


 

Doktor w zakresie bibliologii i informatologii, starszy kustosz dyplomowany w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu. Interesuje się zarządzaniem informacją, otwartą nauką, humanistyką cyfrową i kuratorstwem cyfrowym. W pracy zawodowej zajmuje się optymalizacją usług informacyjnych online, promocją kolekcji cyfrowych oraz problematyką otwartych danych badawczych. Od 2022 roku pełni funkcję Przewodniczącego Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a od 2013 roku jest członkiem Zarządu Koła SBP przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu. Zasiada w Radzie Konsorcjum DARIAH-PL oraz jest członkiem International Society for Knowledge Organization (ISKO) oraz Europeana Network Association. Autor m.in. książki "CMS w bibliotekach. Open source’owe systemy zarządzania treścią jako platforma realizacji usług bibliotecznych" oraz artykułów w czasopismach „Journal of Academic Librarianship”
i „Journal of Librarianship and Information Science”. Aktualnie uczestniczy w pracy polskiego zespołu w ramach projektu BITSCOPE, który skupia się na wykorzystaniu interfejsów mózg-komputer.


Temat referatu: Cyfrowe opowieści, czyli tworzenie wystaw bibliotecznych w XXI w. 
 

Fot. Własność prelegenta

DSC07851.jpg
III FORUM-LOGO.png

Maciej Danieluk

Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów
w Damasławku, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile 


 

Urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Twórca, właściciel
i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl. 

Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku – technikum informatyczne, oraz informatyki w szkole podstawowej. 

Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Członek internetowej społeczności SuperBelfrzy RP.

Jeden z założycieli i liderów GEG – Google Educator Group – oficjalnej grupy edukatorów Google. Jeden z niewielu certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji.  Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu o wykorzystaniu technologii Google dla Edukacji (Go4edu - dostępnego na Spotify).

Trener i edukator umiejętności ICT. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji. Prelegent konferencji dla nauczycieli, warsztatów związanych z wykorzystaniem TiK. 

Autor wielu publikacji z zakresu wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnej
w tym popularnej książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela (2019, wyd.Edicon). 

W latach 2021, 2022 oraz 2023 wpisany na listę 100’SPRUC – osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

W 2023 roku wyróżniony tytułem edukator roku 2023 przez Fundację edTech Poland za niezwykłe zaangażowanie w rozwijanie edukacji z wykorzystaniem nowych technologii, prowadzenie licznych szkoleń i webinariów dla nauczycieli, oraz tworzenie kursów i materiałów edukacyjnych, które przyczyniły się do doskonalenia pracy nauczycieli i uczniów w Polsce.


Temat referatu: „Tata, a AI powiedział…..”, jak sztuczna inteligencja zmienia oblicze szkoły. Nauczyciel jako twórca materiałów cyfrowych 

Fot. Własność prelegenta

Braun.jpg
III FORUM-LOGO.png

Łukasz Braun

Fundacja Good Culture

Badacz kultury, magister etnologii i antropologii kulturowej, absolwent Doktoranckich Studiów Nauk o Kulturze na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Całe życie zawodowe związany z kulturą. Posiada bogate doświadczenie
w zakresie koordynowania projektów kulturalnych. Specjalista w zakresie nowych mediów i marketingu cyfrowego. Praktyk w zakresie komunikacji wizualnej. Posiada wiedzę teoretyczną oraz ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu multimediów: grafik, filmów, prezentacji. W Fundacji Good Culture pełni funkcję project managera oraz szkoleniowca. Zajmuje się wdrażaniem nowych technologii oraz narzędzi komunikacji w instytucjach kultury. Fascynat nowych technologii oraz ich wpływu na społeczeństwo i kulturę.


Temat referatu: Sztuczna inteligencja - nowoczesne narzędzia w codziennej

pracy bibliotekarza

Fot. Własność prelegenta

bottom of page